Diskuse daňových profesionálů

Kategorie diskuse
  • Daň z přidané hodnoty

Vše kolem DPH - sazby, odpočty, účtování atd.
    Nejnovější diskuse: 6. 5. 2016 16:25, Počet diskusí: 280
  • Daň z příjmů

Opravy, škody, dary, náklady na pohonné hmoty, pracovní oděvy atd.
    Nejnovější diskuse: 6. 6. 2016 14:12, Počet diskusí: 497
  • Zaměstnávání OZP

Nejnovější diskuse: 23. 2. 2014 20:55, Počet diskusí: 6
  • Daně a účetnictví

Nejnovější diskuse: 6. 9. 2016 19:35, Počet diskusí: 97
  • Majetkové daně

Nejnovější diskuse: 13. 3. 2016 13:15, Počet diskusí: 27
  • Spotřební a ekologickě daně, vybrané výrobky

Předmět daně, výpočet daně, plátce daně, vymezení daňového území, nakládání s vybranými výrobky ad.

Nejnovější diskuse: 15. 11. 2014 12:51, Počet diskusí: 2
  • Správa daní

Vše, co Vám není jasné k vyplnění a podání daňového přiznání k dani z příjmů, silniční dani, dani z nemovitostí a k všem ostatním daním.
    Nejnovější diskuse: 20. 5. 2016 10:22, Počet diskusí: 255

Nové diskuse

Zivnost v CR a AT

Přidat příspěvek
V r2016 jsem do srpna podnikal jako OSVC v CR. Pote jsem na zkousku tj docasne pracoval ve Vidni, kde jsem nastoupil u zakaznika, ale praci jsem mel sjednanou pres (a taky fakturoval) slovenskou personalni agenturu. Jelikoz po mesici bylo jiste, ze zakaznik je se mnou spokojen a chce dlouhodobe vyuzivat moje sluzby, prestehoval jsem se kompletne a zalozil jsem zivnost taky v Rakousku. V CR mam ale porad pracovni zavazky, za sluzby fakturuji 3-4 dny v mesici. Jak mam danit prijmy za rok 2016? Je v poradku mit platnou zivnost jak v CR, tak v Rakousku? Jak to bude vypadat se zdanenim pristi rok, kdyz cca 30 pracovnich dnu odpracuji na ceskou zivnost.
Autor: Sebastian Platz

Odpočet na manželku

Poslední příspěvek: 29. 8. 2016
Přidat příspěvek
Jsme s manželkou společníky ve v.o.s. 50-ti%, společnost za rok 2015 vykázala ztrátu. Manželka nemá žádné jiné příjmy, proto jsem si manželku odepsal z daní.Dnes mi volal finanční úřad, že manželka je společníkem v.o.s. a tudíž nemám nárok si ji odepsat, protože i když je v.o.s. ve ztrátě, stejně obrat měla a to vyšší než 68000,- Chtěl bych se proto zeptat, jestli FÚ opravdu posuzuje obrat společnosti na odpočet na manželku a ne zisk, nebo ztrátu. Vždyť v.o.s. je jiný daňový subjekt. Zdá se mi to nekorektní.
Autor: Pavel Jelínek

Garantované odpovědi

Zůstal Váš dotaz bez odpovědi?

Otázky a odpovědi online

Pořiďte si službu Otázky a odpovědi online, kde Vám odpověď na dotaz garantují přední odborníci na danou problematiku.

Pokud jste náš předplatitel, máte možnost zadat si
7 dotazů zdarma!

Diskutujte s námi

Přidávat příspěvky do diskuse mohou pouze registrovaní uživatelé. Staňte se jedním z nich! Získání osobních přihlašovacích údajů k portálu Vám zabere pouze pár vteřin viz stránka Registrace.

Top diskuse

více

Odpočet daně na manželku

Přečteno: 84
Poslední příspěvek: 10. 4. 2015
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda si na mě manžel může udělat odečet na dani,když já celý rok 2008 pobírám rodičovský příspěvek,ale zároveˇjsem si od 1.1.2008 do 5.7.2008 přivydělávala 3800 hrubého měsíčně a pak od 1.9.2008 do 31.12.2008 taktéž v pracovní poměru na dobu určitou,ale v tom září jsem od 25.9 - do 31.12.2008 byla v pracovní neschopnosti a nemocenská činila v průměru 3000 Kč.Manžel je zaměstnanec firmy.
Autor: anonymní uživatel

odpočet za manželku

Přečteno: 62
Poslední příspěvek: 11. 3. 2012
Dobrý den, od září jsem nastoupila po mateřské dovolené do práce. Můj příjem činil za uplynulé 4 měsíce do konce roku 69.800,- Kč hrubého. Zřejmě jsem tím překročila částku, do které není nutné přiznávat příjem. Zajímá mě, jak je to s odečtem. Po celou dobu mateřské jsem si v manželově daňovém přiznání odečítala položku na manželku. Lze uplatnit alespoň za měsíce, kdy jsem byla na mateřské, nebo niný už budu mít jen daňové přiznání za sebe z hrubého příjmu od zaměstnavatele?
Autor: Andrea